Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо мілітаризації України

Президент Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України, яким передбачаються заходи з підвищення обороноздатності України
Depo.Влада
5 листопада 2014 07:52
ФОТО: depo.ua
Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо мілітаризації України
Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо мілітаризації України

Відповідний Указ президента № 842/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 вересня« Про комплекс заходів зі зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України »опублікований на сайті глави держави, повідомляє ДеПо.

Згідно з даним рішенням, уряду, зокрема, доручено невідкладно переглянути порядок комплектування Збройних Сил України та інших законних військових формувань особовим складом, сформованим на добровільній основі, передбачивши, зокрема, укладання короткострокових контрактів на проходження військової служби.

Також Кабмін має вжити заходів з відновлення початкової військової підготовки в загальноосвітніх навчальних закладах.

Крім того, уряд протягом місяця повинен «опрацювати питання формування оптимальної моделі забезпечення безпеки України, зокрема, укладення багатостороннього міжнародного договору або двосторонніх міжнародних договорів України з іншими державами з надання Україні дієвих гарантій безпеки для захисту її суверенітету і територіальної цілісності».

Кабінету Міністрів також доручено терміново доопрацювати проект державного бюджету України на 2015 рік, передбачивши пріоритетність фінансування оборонних програм. Зокрема, передбачається фінансування потреб національної оборони на рівні не менше 3% ВВП на рік.

Уряд повинен сприяти розширенню виробництва товарів військового призначення для модернізації оборонно-промислового комплексу.

«Невідкладно вирішити питання про створення централізованої системи державних закупівель в секторі безпеки і оборони України, вжити заходів щодо налагодження взаємодії з благодійниками (волонтерами антитерористичної операції) в питаннях матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів України », - наголошується в рішенні РНБО.

Нагадаємо, що вчора на екстреному засіданні РНБО  прийнято рішення внести до Верховної Ради законопроект про скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.