Порошенко схвалив надзвичайні заходи через російську агресію

Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення у дію рішення РНБО від 25 січня 2015 року «Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією»
Depo.Влада
20 лютого 2015 15:16
ФОТО: depo.ua
Порошенко схвалив надзвичайні заходи через російську агресію
Порошенко схвалив надзвичайні заходи через російську агресію

Згідно з рішенням РНБО, Кабінету Міністрів України доручено невідкладно вжити заходів з надання допомоги постраждалим від терористичних актів на території Донецької та Луганської областей, насамперед мирним мешканцям міста Маріуполя, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

Зокрема, урядові доручено розробити низку законопроектів, зокрема щодо вдосконалення складу, функцій і повноважень Антитерористичного центру при Службі безпеки України, а також щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Уряду доручено вжити за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення невідкладних заходів щодо припинення російської інформаційної агресії, яка здійснюється з використанням іноземних та вітчизняних засобів масової інформації.

Також КМУ разом з місцевими державними адміністраціями у двотижневий строк має визначити та забезпечити облаштування місць для тимчасового розміщення людей, евакуйованих з окремих територій Донецької, Луганської областей.

Службі безпеки України, зокрема, доручено активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу з метою нейтралізації небезпечного впливу РФ на суспільно-політичну ситуацію в Україні та її окремих регіонах; організувати разом із місцевими органами виконавчої влади у двотижневий строк своєчасне і всебічне інформування населення Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва про порядок дій в умовах загрози здійснення терористичного акту, зокрема шляхом створення відповідних веб-сайтів, сторінок у соціальних мережах.

МВС повинно невідкладно посилити контроль за додержанням порядку реєстрації місця проживання та місця перебування громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Державній фіскальній службі разом із Держслужбою фінансового моніторингу доручено невідкладно вжити дієвих заходів щодо виявлення та ліквідації каналів фінансування тероризму.

Також РНБО запропонувала Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, за участю державного підприємства «Енергоринок» ужити заходів щодо виключення із розрахунків на ринку електричної енергії підприємств, що виробляють електричну енергію на тимчасово неконтрольованої території.

Головам Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій доручено невідкладно вжити комплексних заходів для забезпечення роботи об'єктів життєзабезпечення населених пунктів, розташованих на підконтрольних територіях, а також заходів щодо посилення кадрового забезпечення районних державних адміністрацій.

РНБО також запропонувала генеральному прокуророві України вжити заходів щодо визнання так званих «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями.

Як повідомляв depo.ua, 18 лютого відбулося екстрене засідання РНБО під керівництвом президента України Петра Порошенка.