Порошенко: Воїни АТО - гідні нащадки Героїв Крут

Президент України Петро Порошенко звернувся до українців у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут
Depo.Влада
29 січня 2016 10:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

"Сьогодні ми вшановуємо подвиг патріотів Української Народної Республіки, які віддали життя за свободу рідної землі. Вони є символом нескореного духу молодого покоління українців у боротьбі за власну державу.

29 січня 1918 року старшини та юнкери Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького разом із бійцями Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентами столичних вищих навчальних закладів та гімназистами старших класів мужньо стали на шляху московсько* більшовицької орди, яка йшла на Київ.

Бій під Крутами відбувся майже одразу після проголошення незалежності Української Народної Республіки. Він затримав більшовиків лише на декілька днів. Але саме героїзм крутян значною мірою дав змогу урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті", - сказав Порошенко.

За його словами, українські військовослужбовці, які сьогодні знову боронять батьківщину від російської агресії, стали гідними нащадками Героїв Крут.

"Суверенній державі, яка утворилась під час Української революції 1917-1921 років та опинилася віч-на-віч із зовнішніми й внутрішніми ворогами, не судилося вистояти. Це призвело до величезної трагедії, бо у наступні десятиліття комуністичний режим червоним терором, голодоморами, репресіями, депортаціями винищив мільйони українців. А далі брехнею та лицемірством намагався утримати нас у покорі. Але не утримав.

Завдяки всенародній єдності та солідарності світової спільноти нині ми даємо рішучу відсіч новій російській агресії. За утвердження ідеалів незалежності та державності проти імперської навали виступили кращі сини Українського народу - гідні нащадки героїв минулого. Честь їм і шана", - сказав президент.

Він також подякував бійцям АТО за мужність та відданість Україні.

"З особливою теплотою звертаюся до молодих людей, які за покликом серця стають до лав захисників України, гідно виконують військову присягу. Прийміть мою щиру вдячність за мужність та готовність чесно служити Батьківщині. Нехай Господь повсякчас охороняє вас", - сказав президент. 

Читайте також: У Порошенка створили відео на честь Героїв Крут

Більше новин політики читайте на