Порошенко вніс поправки до закону про електронне декларування

На сайті Верховної Ради зареєстровані поправки президента України Петра Порошенко в закон про електронне декларування
Depo.Влада
14 березня 2016 13:40
ФОТО: depo.ua

Відповідні пропозиції глави держави містяться на картці законопроекту, передає depo.ua.

Уточнюється, що поправки президента були погоджені Єврокомісарами.

Зокрема пропозиціями президента передбачено:

1. Введення електронного декларування вже в 2016 році, починаючи з вищих посадових осіб, суддів та прокурорів.

2. Кримінальна відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях вводиться у 2016 році, як і передбачалося раніше. Водночас саму відповідальність послаблено – вона настає, якщо сума невідповідності перевищує 250 мінімальних заробітних плат (м.з.п.), тобто більше 300 тис. грн. Передбачаються альтернативні до ув'язнення санкції.

3.Запровадження адміністративної відповідальності за недостовірні відомості в декларації на суму від 100 до 250 м.з.п, тобто більше 140 тис. грн.

4. Визначення членів сім'ї декларанта залишається без змін.

5. Для цінного рухомого майна пороги декларування збільшено з 50. м.з.п. до 100 м.з.п., а до видатків до 50 м.з.п.

6. Вилучено вимогу зазначати контрагентів по угодах декларанта. При цьому, на запит НАЗК декларант має їх обов’язково надати.

7. Визначено порядок виправлення декларації: "упродовж семи днів після подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію".

8. Визначено обов'язок НАЗК проводити перевірку декларації "на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, із засобів масової інформації та інших джерел, про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей".

Нагадаємо, що законопроект про електронне декларування буде розглянуто депутатами Верховної Ради на поточному пленарному тижні.

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону про електронному декларуванні і направив його у Верховну Раду з пропозиціями, узгодженими з Євросоюзом.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада