Порошенко призначив командувачем ВМС України генерала Воронченка

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з виконуючим обов’язки командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України генерал-лейтенантом Ігорем Воронченком
Depo.Влада
25 квітня 2016 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Після консультацій з Секретарем Ради національної безпеки і оборони України, Міністром оборони та Начальником Генерального штабу ЗСУ, я прийняв рішення погодити вашу кандидатуру. Ми даємо певний час для того, щоб ви могли проявити свої найкращі якості", - сказав президент.

Порошенко згадав події дворічної давнини, коли генерал Воронченко проявив мужність та вірність військовій присязі під час незаконної анексії Криму російськими агресорами, та робив усе можливе для збереження військової техніки і виведення особового складу своєї частини на материк.

Президент також наголосив на необхідності приділити особливу увагу тим морякам та членам їх родин, які залишилися вірними українській військовій присязі і вийшли з Криму. При цьому глава держави підкреслив, що Військово-Морські Сили України для нього, як Верховного Головнокомандувача, "залишаються одним з перших пріоритетів".

Довідка: Ігор Олександрович Воронченко (народився 22 серпня 1964) — генерал-лейтенант Військово-Морських Сил ЗС України, начальник Управління військ берегової та територіальної оборони.

Закінчив Ташкентське танкове училище, після чого потрапив до радянської групи військ у Німеччині, де командував танковим взводом

У 1988 році повернувся до Радянського Союзу, служив у Білоруському військовому окрузі на посадах командира танкової роти та начальника штабу танкового батальйону.

Після розпаду СРСР повернувся на Батьківщину та склав присягу на вірність народу України. Проходив службу в Національній Гвардії України в Харкові. З 1998 по 2003 рік на території Криму командував полком, що спочатку відносився до 7 дивізії НГУ, а згодом був переформатований у 501-й окремий механізований полк (в/ч А0669)[1].

Указом президента України від 6 грудня 2013 року Ігорю Воронченку було присвоєно звання генерала-майора.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада