Порошенко вимагає негайно відпрацювати національну систему кібербезпеки

Президент України Петро Порошенко наголошує на негайному створенні національної системи кібербезпеки
Depo.Влада
27 січня 2016 19:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

РНБО під головуванням президента розглядає питання про Національну систему кібербезпеки.

"Очевидною є необхідність створення національної системи кібербезпеки, коли нею будуть займатися відповідні підрозділи СБУ, кіберзахистом – відповідні підрозділи ДСТСЗІ, а боротьбою з кіберзлочинністю – відповідні підрозділи МВС. Координацію та ефективну взаємодію буде забезпечувати відповідний підрозділ РНБО", - наголосив Порошенко.

За словами президента, така модель взаємодії має бути негайно відпрацьована, в тому числі із залученням передбачених коштів спеціальних трастових фондів НАТО.

Порошенко додав, що під час роботи над Стратегією було максимально враховано рекомендації експертів багатьох консалтингових компаній.

"Кіберпростір зараз перетворився на ще одне поле протистояння і боротьби за незалежність держави. Різноманітні спроби порушення штатного режиму функціонування національних ресурсів, використання кіберпростору для шпигунства, несанкціонованого доступу до інформації, спроби використати кібератаки для досягнення політичних цілей – це лише одна невеличка частина того, з чим вже зіткнулась Україна від самого початку російської агресії", – сказав він.

Зокрема, Президент нагадав про атаки хакерів на енергетичні об’єкти, зокрема на "Прикарпаттяобленерго" і інші підприємства, внаслідок чого без електроенергії залишилися 80 тис. споживачів. Причиною аварії стало втручання сторонніх осіб у роботу автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада