Порошенко виключив із санкційного списку шістьох журналістів

Президент України Петро Порошенко виключив зі списку фізичних осіб, проти яких Україна ввела санкції, шістьох зарубіжних журналістів
Depo.Влада
18 вересня 2015 11:16
ФОТО: depo.ua

Відповідний указ №550/2015 про внесення змін до санкційний список опублікований на сайті глави держави, передає depo.ua.

"Внести зміни в додаток 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", введеного в дію Указом Президента України від 16 вересня 2015 року № 549, виключивши позиції 69, 70, 72, 74, 78 і 83", - йдеться у рішенні РНБО, яке ввів у дію своїм указом Порошенко.

Зазначимо, зі списку виключені три журналіста телерадіокомпанії BBC, що входять в акредитований пул Великобританії в Міністерстві закордонних справ Російської Федерації, Стів Росенберг, Емма Уеллс і Антон Чичеров. Крім цього, санкції зняли з іспанських журналістів Антоніо Хосе Родрігеса і Мануеля Ангеля Састре (газети Quatro, El Pais, El Confidencial) і німецького Рутца Міхаеля (Die Zeit, Frankfurter).

Нагадаємо, у четвер, 17 вересня, після міжнародної критики РНБО вирішила вилучити з санкційного переліку шість журналістів відомих західних засобів інформації - двох британців і росіянина з британської телерадіокорпорації "Бі-Бі-Сі", двох іспанських і одного німецького журналіста. Але ще один іспанський журналіст, Сесар Відаль, у списку залишився - в РНБО нагадали, що він був "спостерігачем" на незаконному "референдумі" у Криму на початку його окупації навесні 2014 року.

Усього в первісній версії переліку, ще до вилучення згаданих шести журналістів, було 388 фізичних осіб і 105 юридичних. Це вже другий такий український санкційний список.

Згодом журналістка з Казахстану Ольга Коваленко висловила здивування тим, що опинилася в переліку нових осіб, проти яких Україна застосовує санкції.

А сьогодні з'явилася інформація, що у санкційний України список потрапили чотири латвійських журналіста, однак, тільки один із фігурантів є реальною людиною.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua