Порошенко відповів на петицію про хабарників: вони не мають сидіти більше за вбивць

Президент України Петро Порошенко зазначає, що питання щодо посилення покарання для держслужбовців за хабарництво можна розглядати лише разом з іншими змінами до чинного кримінального законодавства
Depo.Влада
8 жовтня 2015 10:48
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив, відповідаючи на відповідну електронну петицію, яку підписали понад 29 тис. громадян, передає depo.ua.

"Внесення зміни лише до однієї статті Кримінального кодексу України щодо посилення міри покарання державним службовцям до двадцяти років позбавлення волі може не відповідати тяжкості кримінального правопорушення порівняно з іншими злочинами, передбаченими кримінальним законодавством України. З огляду на викладене, зазначене питання не можна розглядати окремо без комплексного підходу до змін у діюче кримінальне законодавство", - зазначив глава держави.

Порошенко нагадав, що згідно з чинним українським законодавством кримінальна відповідальність за вказаний злочин передбачена статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою" Кримінального кодексу. Санкція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Наразі згідно з чинним кримінальним законодавством максимальний строк позбавлення волі становить до 15 років за особливо тяжкий злочин, зокрема поєднаний з умисним позбавленням життя людини.

Глава держави наголосив, що на рівень хабарництва більше впливає не суворість, а невідворотність покарання, а тому пріоритетом є проведення судової реформи.

Останні новини політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.