Порошенко дає "Самопомочі" топити себе разом з Яценюком

Страх радикального вирішення "питання Яценюка" з боку БПП грає на руку "Самопомочі"
Depo.Влада
1 лютого 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Порошенко дає "Самопомочі" топити себе разом з Яценюком
Порошенко дає "Самопомочі" топити себе разом з Яценюком

Минулий тиждень в українському парламенті пройшов під акомпанемент розмов про відставку прем'єра та переформатування коаліції. Всі ці розмови викреслили і без того відомий факт - в БПП наважитися на такий крок не можуть, оскільки бояться дострокових парламентських виборів, які будуть майже неминучими в разі відставки Арсенія Петровича.

Найбільш виразно логіку президентської фракції обмалював її лідер Юрій Луценко. За його словами, БПП продовжить співпрацювати з Арсенієм Яценюком, бо інші сценарії коштуватимуть забагато. "Ми потратимо мільярд державних коштів, втратимо чотири місяці політичного часу, щоб провести у парламент таких самих депутатів. Необхідно залишити політичну стабільність... Задля цього ми готові працювати із Яценюком", - зокрема зазначив Луценко.

Так само в БПП були проти укладання нової коаліційної угоди, натомість пропонуючи внести необхідні корективи в ту, що вже існує, та переформатувати Кабінет міністрів. "Упевнений, що, якщо Яценюк зможе домовитися про нову команду професіоналів, яких будуть підтримувати фракції коаліції, ми отримаємо новий уряд на чолі з Яценюком і ефективну більшість, що ухвалюватиме необхідні закони. Якщо почнуться битви партійних амбіцій або ультиматуми персональних питань, нічого не вийде", – наголосив Луценко.

Втім, що стосується коректив у коаліційну угоду, далі слів у БПП справа не пішла. За інформацією depo.ua, в Раді була створена така собі ініціативна група з переписування Коаліційної угоди, але фракція БПП цей процес просто проігнорувала, і на перше засідання групи не з'явилася. В результаті групу очолила представник тієї політсили, що найбільш активно педалюють тему переформатування коаліції, відставки Яценюка та й дострокових виборів. Групу очолила віце-спікер Оксана Сироїд з "Самопомочі". Паралельно політсила Садового продовжує і далі розхитувати дірявий коаліційний човник, погрожуючи вийти з коаліції в разі, якщо самопомічники залишаться невдоволеними своїм представництвом у новому Кабміні. "Питання виходу з коаліції, у випадку якщо уряд не буде повністю переформатовано, ми будемо окремо вирішувати залежно від того, чи будемо ми представлені в цьому уряді і яким чином ми там будемо представлені", - зазначила нардеп від "Самопомічі" Тетяна Острікова.

Що ж стосується уряду Яценюка, то йому "Самопоміч" висловила повну недовіру і вимагає "повної його (уряду) відставки, у тому числі з відставкою прем'єр-міністра".

Отже, маємо ситуацію, коли БПП, побоюючись дострокових виборів намагаються спустити ситуацію навколо Яценюка, уряду та коаліції на гальмах, за принципом "краще нічого не чіпати, аби все не розвалилося". Натомість інші члени коаліції, і в першу чергу "Самопоміч", готові йти до кінця.

А що ж сам Яценюк? За великим рахунком, Арсеній Петрович мав би всіляко вітати миротворчу місію БПП, але, здається, зрозумів, що відправити його у відставку Порошенко найближчим часом все одно не наважиться. Тому і перейшов в контрнаступ. Так, в неділю під час традиційної "десятихвилинки" на телебаченні Арсеній Петрович вкотре копнув президентську гілку влади в особі Генпрокуратури. За словами Яценюка, українське військо має отримувати збільшене грошове забеспечення, і гроші для них має знайти Шокін, і Яценюк навіть знає де саме – в кишенях у Януковича та його посіпак. "Уряд не має права конфісковувати, чи виносити вироки, чи будь-кого притягувати до кримінальної відповідальності. Але в уряду є право після проведення фінансового розслідування накласти арешт на ті чи інші активи", - заявив Яценюк, додавши, що минулого року його уряд арештував 1,5 мільярди доларів активів колишнього режиму, "але до сьогоднішнього дня немає ні вироку суду, ні конфіскації цих активів на користь державного бюджету України. Вже протягом півтора року вироку суду немає". Тобто, Яценюк – молодець, бо знайшов гроші для нашого війська, а от генпрокурор все псує, бо не добився судового рішення про конфіскацію.

Отже, Арсеній Петрович, який чудово обізнаний щодо нульових рейтингів своїх та своєї політсили, намагається, якщо не врятуватися за рахунок президента, то хоча б топити його разом з собою і "миротворча" політика БПП цьому лише сприяє.

Здається, всі уже розуміють, що зовсім уникнути дострокових виборів все одно не вийде. Питання наразі лише в тому, коли ці вибори відбудуться. І на спробах БПП максимально відтермінувати ці вибори намагаються зіграти і "Самопоміч", і "Народний фронт". Останні тягнуть президентську політсилу разом з собою на дно, а партія Садового заробляє собі імідж головного реформатора в нинішній коаліції. Коли відставка Яценюка та позачергові вибори врешті стануть реальністю, все це виглядатиме виключно результатом "роботи" саме "Самопомочі", яка голосніше усіх кричить: "Скидайте Яценюка", розраховуючи, що електорат відповість на цю реформаторську запопадливість правильним голосуванням.

Отже виходить так, що страх БПП щодо радикального вирішення питання Яценюка, допомагає лише конкурентам президентської політсили.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада