Порошенко: Вибори на Донбасі можуть відбутися 2015 року

Україна поважатиме будь-який вибір мешканців Донбасу на місцевих виборах під українськими прапорами, які можуть відбутися уже цього року
Depo.Влада
21 березня 2015 22:01
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Вибори на Донбасі можуть відбутися 2015 року
Порошенко: Вибори на Донбасі можуть відбутися 2015 року

Про це в інтерв'ю телеканалу "Інтер", заявив президент Петро Порошенко, передає "Укрінформ".

"Згідно з українським законодавством, вони (ставленики Росії - ред.) мають право брати участь у виборах у якості кандидатів, і якщо у вільному, без будь-якого тиску при волевиявленні, громадяни Донецька і Луганська їх підтримають - це буде абсолютно інша процедура. Це буде демократична процедура і ми поважатимемо будь-який вибір донецьких і луганських мешканців України", - сказав він.

Водночас Порошенко нагадав, що місцеві вибори на Донбасі можуть відбутися лише за українськими законами та після проведення повної деокупації території.

"Вибрані народом на чесних виборах ... представники Донецька і Луганська, а не "парашутисти", які туди посаджені Росією, братимуть участь у переговорах про режим місцевого самоврядування: як формується місцева влада, на який термін і що необхідно зробити, щоб ті, хто живе на Донбасі, відчували себе повноправними членами суспільства, яким чином повинні бути захищені Їхні мовні, культурні та інші права", - пояснив Порошенко.

При цьому, за його словами, неконтрольована ділянка кордону між Україною та РФ має бути контрольована інспекторами ОБСЄ на першому етапі, а на другому - відновлений український державний суверенітет над цією ділянкою кордону, повідомляє "Українська правда".

Також Порошенко разом з контролем кордону підкреслив необхідність перекриття каналу поставок в Україну найманців з Росії та контрабандної зброї. Тоді, за словами Порошенка, проведення місцевих виборів на непідконтрольних України територіях Донбасу можливе у 2015 році.

"Вибори можуть бути проведені навіть цього року. Але для цього потрібно виведення всіх іноземних військ", - заявив Порошенко.