Порошенко ветував закон, що дозволяє українцям ловити чиновників на хабарях

Президент України Петро Порошенко пропонує Раді відхилити прийнятий 22 травня закон, яким вводиться в Кримінальну процесуальне законодавство інститут громадського звинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних дій

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради в середу, закон, підписаний спікером 4 червня, був повернутий до Ради президентом України 19 червня, передає depo.ua.

Як зазначає глава держави, "як видно з назви закону ... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, у тому числі шляхом впровадження нового правового інституту в кримінальному процесі - інституту громадського звинувачення про злочини, визначених статтею 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою", статтею 370 "Провокація підкупу "Кримінального кодексу".

Зокрема, на думку президента, недопустимим є визнання за громадянами права збирати докази будь-якими способами і технічними засобами, у тому числі з порушенням прав інших людей, їх приниженням чи катуванням.

"Також необхідно враховувати, що надання Законом приватним особам права використовувати технічні засоби несе суттєві загрози національній безпеці України. Зокрема, це сприятиме більш вільному використанню відповідних технічних засобів іноземними розвідками та дозволить їм використовувати їх під прикриттям збирання інформації для громадського обвинувачення", - додав він.

За словами Порошенка, норми законопроекту порушують цілу низку законів, статтею Конституції і міжнародних документів у сфері прав людини.

"Однак права, надані законом, що надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про вчинення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадському об'єднанню) спричиняють ризики порушень Конституції і законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від прийняття закону", - йдеться, зокрема, в зауваженнях президента.

У зв'язку з цим президент повернув документ в парламент. Доповідати зауваження Порошенка депутатам буде представник президента у Раді Степан Кубів.

Нагадаємо, зазначений законопроект був проглосований Верховною Радою 22 травня. Одним з авторів цього документу є Юлія Тимошенко.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme