Порошенко ветував закон про роздержавлення ЗМІ

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації"
Depo.Влада
23 грудня 2015 12:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-службі Верховної Ради України, передає depo.ua.

"Прийнятий Верховною Радою України 24 листопада 2015 року Закон України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" не може бути підписаний", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, однією з причин ветування є той факт, що закон не передбачає зобов'язання реформованих державних і комунальних друкованих засобів масової інформації щодо збереження мови видання.

"За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення", - йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що законом встановлюється, що друковані ЗМІ, що здійснюють офіційне опублікування нормативно-правових актів президента України, а також механізм реалізації положень про офіційне опублікування та набрання чинності такими нормативно-правовими актами визначаються законом (частина друга статті 1). Це положення Закону набирає чинності з 1 січня 2016 року.

"З метою запобігання виникненню з дня набрання чинності наведеною нормою Закону (тобто з 1 січня 2016 року) законодавчої невизначеності у питанні порядку офіційного опублікування та набрання чинності указами президента України пропоную частину другу статті 1 Закону, що надійшов на підпис, присвятити виключно питанням визначення сфери дії цього закону (що й випливає з назви статті 1)", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, Порошенко пропонує внести зміни, відповідно до яких, законом не регулюватиметься час набрання чинності нормативно-правових актів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада