Порошенко ветував продовження мораторію на продаж землі

Президент Петро Порошенко ветував закон щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель, який був проголосований Верховною Радою
Depo.Влада
7 грудня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на сайт президента, зазначений закон передбачає продовження на один рік, до 1 січня 2017 року, строку дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільгосппризначення.

На думку президента, мораторій суттєво обмежує права власників земельних ділянок, а також створюючи невиправдані перешкоди у внесенні інвестицій в аграрний сектор економіки.

"Заборона на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення порушує конституційні права майже 7 млн власників земельних часток (паїв), які отримали зазначені земельні ділянки у приватну власність під час першого етапу земельної реформи - розпаювання земель колективних сільгосппідприємств. Зазначена заборона не відповідає статті 41 Конституції України, відповідно до якої кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю", - йдеться у повідомленні.

Порошенко вважає, що продовження терміну дії мораторію до 1 січня 2017 року створить передумови до подальшого зволікання урядом із виконанням завдання щодо підготовки законопроекту про обіг земель сільгосппризначення.

У зв`язку з цим він вирішив повернути закон до Верховної Ради з проханням відхилити його як такий, що не відповідає Конституції України.

Нагадаємо,  10 листопада Верховна Рада продовжила заборону на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада