Порошенко в інтерв'ю розповів про корупцію, війну, реформи і Путіна

Президент України Петро Порошенко дав інтерв'ю Першому національному каналу, в якому розповів про реформи, корупцію та стан економіки
Depo.Влада
10 березня 2015 07:40
ФОТО: depo.ua
Порошенко в інтерв
Порошенко в інтерв'ю розповів про корупцію, війну, реформи і Путіна

За його словами, українці живуть в умовах війни і повинні подивитися правді в очі, передає depo.ua.

«Близько 25% промислового потенціалу країни зупинено, 10% - фізично зруйновано. Витрати на оборону сьогодні складають більше 90 млрд. При цьому країна знаходить сили, щоб це забезпечити. Поки триває війна, інвестиції в Україну не прийдуть, і людям потрібно казати правду», - сказав він.

Президент вважає, що реформи не можуть бути швидкими і, фактично, їх проведення почалося після парламентських виборів. Він вважає, що формування коаліції пройшло швидко, і ця парламентська проєвропейська коаліція працює над прийняттям необхідних для реформ рішень на законодавчому рівні.

«Ми побудуємо іншу економіку, подолаємо корупцію. Причому подолання корупції - не тільки голосування за Антикорупційне бюро або закони по боротьбі з корупцією. Корупція має конкретне прізвище, конкретне ім'я людини, яка має сидіти у в'язниці», - заявив президент.

Порошенко запевняє, що для цього влада приймає рішення, щоб втілити судову реформу, зокрема був проголосований закон «Про забезпечення права на справедливий суд». «Не можу змиритися з тим, що судова каста буде форпостом захисту хабарників і корупціонерів», - заявив Порошенко.

Глава держави сподівається, що найближчим часом буде завершено формування Вищої ради юстиції, яка дозволить посилити відповідальність суддів.

Порошенко також порушив тему медичної реформи. За його словами, було поставлено завдання за два місяці показати конкретні кроки: закупівлями ліків повинні займатися не корумповані чиновники, а міжнародні організації, а також має бути скасована реєстрація ліків, які сертифіковані в США, країнах ЄС та Великої Сімки.

«Ми зможемо вижити, тільки якщо будемо об'єднані, причому не тільки уряд, парламент і президент, але і весь народ», - заявив Порошенко в інтерв'ю.

Крім того, президент заявив, що не поділяє бачення президента РФ Володимира Путіна щодо позиції Росії. «Мені здається, що він керується своїм розумінням інтересів Росії. Я цього розуміння не розумію», - відповів він.