Порошенко посилив відповідальність за підкуп виборців

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1703-VII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян»
Depo.Влада
19 жовтня 2014 10:23
ФОТО: depo.ua
Порошенко посилив відповідальність за підкуп виборців
Порошенко посилив відповідальність за підкуп виборців

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави української держави, передає ДеПо.

Зокрема, посилено кримінальну відповідальність за підкуп виборця, учасника референдуму.

Так, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе або третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на той самий строк.

Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за будь-які дії, пов'язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг карається обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Крім цього, закон посилює кримінальні санкції за вчинення злочинів про порушення виборчих прав громадян. Так, за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, члена виборчої комісії або офіційного спостерігача під час виконання ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням, збільшений термін позбавлення волі з 2 до 3 років. Такий злочин буде класифікуватися як злочин середньої тяжкості.

За відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища, передбачається, зокрема, позбавлення волі на строк від 3 до 7 років, внаслідок чого такий злочин буде класифікуватися як тяжкий.

Також до тяжких злочинів тепер віднесені, зокрема, незаконна вимога або вказівка ​​посадової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії (позбавлення волі на строк від 5 до 10 років), підробка виборчих документів (від 3 до 7 років), викрадення чи приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців (від 5 до 7 років).

Законом також встановлюється кримінальна відповідальність за отримання виборчого бюлетеня або бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його отримувати (штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи строком до 2 років, або обмеження волі строком до 3 років ).

«Передбачається, що закон сприятиме забезпеченню захисту виборчих прав громадян, посиленню відповідальності за їх порушення, наближенню законодавства України до законодавства ЄС», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 14 жовтня  народні депутаті підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 4741 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян)».