Порошенко: Україну не влаштовує ситуація з правами кримських татар у Криму

Україна буде захищати права українців в окупованому Росією Криму
Depo.Влада
23 листопада 2015 18:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з міністрами закордонних справ країн Бенілюксу - Дідьє Рейндерс, Жаном Ассельборном і Бертом Кундерсом, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Глава держави наголосив на необхідності допомоги та координації з міжнародними партнерами в питанні звільнення заарештованих активістів, відновлення мовлення кримськотатарських засобів масової інформації та зняття заборони для лідерів кримських татар на в’їзд до Криму.

"Нас не влаштовує сьогоднішній статус-кво, коли окупаційна влада нехтує базовими правами кримськотатарського народу. Наслідком цієї безвідповідальної поведінки ми бачимо суттєве загострення між громадськими активістами та окупаційною владою Криму", – зазначив Порошенко.

За його словами, саме через таку ситуацію на півострові 4 листопада він направив до Кабмыну листа, в якому запропонував невідкладно утворити робочу групу для всебічного аналізу питання щодо припинення вантажного транспортного сполучення та товарообігу з Кримом і підготувати проект відповідного рішення, а також ухвалити рішення про забезпечення тимчасового припинення вантажного автомобільного й залізничного сполучення.

Президент також висловив впевненість, що питання енергопостачання має вирішуватись робочою групою в комплексі з зазначеними завданнями.

"Крим – це територія України. Ми будемо захищати законні інтереси кримськотатарського народу і всіх українців, які проживають на окупованій території. І сподіваємось, що наші міжнародні партнери і надалі будуть дотримуватись політики невизнання окупації Російською Федерацією Криму", - наголосив Порошенко.

Він подякував Євросоюзу за тверду позицію щодо невизнання анексії Росією українського Криму та збереження санкцій у зв’язку із ситуацією на півострові.

"Ситуація в Криму нас дуже турбує, оскільки сотні тисяч українців, в тому числі кримськотатарського походження, сьогодні зазнають брутального тиску з боку російської влади", – сказав Порошенко.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада