Порошенко: Україна сподівається на підтримку світу у будівництві укриття на ЧАЕС

Президент України Петро Порошенко виступив зі зверненням до українців з нагоди 29 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
Depo.Влада
26 квітня 2015 10:16
ФОТО: depo.ua

Звернення оприлюднила сьогодні прес-служба глави держави, передає depo.ua.

"Сьогодні минуло двадцять дев'ять років від тієї весняної ночі, коли відбулася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

"Мирний атом" за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу.

Чорнобиль - це передусім велика людська трагедія, епіцентр якої залишається на нашій землі.

Із нестихаючим болем у серцях ми вкотре згадуємо усіх, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію. Вічна їм пам'ять.

Наслідки катастрофи важким тягарем лягли на плечі нашого народу.

За нинішніх непростих часів для України особливо важлива підтримка світової спільноти у подоланні чорнобильських проблем. Сподіваємося, що спільно з країнами-донорами ми зведемо надійне і безпечне укриття над зруйнованим енергоблоком, щоб назавжди захистити українців, інші народи від повторення трагедії 1986 року", - йдеться у зверненні.

"Наприкінці минулого століття ми закрили Чорнобильську АЕС, але ця сторінка нашої історії залишається відкритою.

Глобалізація екологічних проблем змушує замислитися над тим, яку планету ми залишимо прийдешнім поколінням. Переконаний, що міжнародне співтовариство зобов'язане консолідувати свої зусилля задля безпечного майбутнього людства", - відзначив президент.

"Становлення та розвиток незалежної України нерозривно пов'язані з історією боротьби з наслідками Чорнобильської катастрофи, з історіями людей, що постраждали від цього страшного лиха. Тож нехай нинішній день завжди єднає усіх українців у нашій спільній пам'яті, у добрих помислах і вчинках, у поступі до кращого життя в сім'ї європейських народів", - підсумував Порошенко. 

Читайте також: Чорнобиль-29: Як зникає Зона відчуження (ФОТОРЕПОРТАЖ)