Порошенко: Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану

Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з офіційним візитом у Японії, провів телефонну розмову з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим
Depo.Влада
5 квітня 2016 19:39
ФОТО: depo.ua

Глави держав висловили занепокоєння останньою ескалацією ситуації у Нагірно-Карабаському регіоні, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

Обидва лідери наголосили на важливості мирного врегулювання ситуації на основі принципів міжнародного права. Петро Порошенко та Ільхам Алієв скоординували дії щодо врегулювання нагірно-карабаського конфлікту у рамках міжнародних організацій.

Президент запевнив у незмінності позиції України щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності Азербайджану в межах міжнародно визнаних кордонів.

Глави держав також обговорили питання зміцнення двостороннього партнерства, в тому числі проведення Ради Глав держав у Баку.

Нагадаємо, сьогодні о 12:00 у Нагірному Карабасі заключили перемир'я.

Крім того, постійна рада ОБСЄ проводить у австрійському Відні спеціальне засідання за участю членів Мінської групи з врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі.

В ніч на 2 квітня почалося збройне зіткнення між карабаськими та азербайджанськими силами. Сторони звинувачують одна одну в ескалації конфлікту.

Довідка: Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією.