Порошенко: Україна і Румунія мають великий потенціал для економічної співпраці

Президент Петро Порошенко провів переговори з прем’єр-міністром Румунії Дачіаном Чолошом під час офіційного візиту до цієї країни
Depo.Влада
21 квітня 2016 16:32
ФОТО: depo.ua
Порошенко: Україна і Румунія мають великий потенціал для економічної співпраці
Порошенко: Україна і Румунія мають великий потенціал для економічної співпраці

Про це повідомляє прес-служба українського президента, передає depo.ua.

"Україна і Румунія мають великий потенціал для розвитку економічної співпраці", - заявив Порошенко.

Співрозмовники домовилися розвивати можливості, пов'язані з функціонуванням зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Президент України відзначив важливість для нашої держави досвіду румунських компаній у виході на ринок країн Євросоюзу та залучення іноземних інвестицій в національну економіку. Співрозмовники обговорили низку питань двосторонньої співпраці, зокрема у галузі сільського господарства, машинобудування та транспорту.

"Ми спостерігаємо, як Україна стає ближчою до Євросоюзу завдяки своїм реформам", - заявив прем'єр-міністр Румунії.

Сторони відзначили суттєвий прогрес щодо розширення транспортного сполучення між Україною та Румунією, зокрема відновлення прямого потягу Київ – Бухарест та налагодження автобусного маршруту між двома країнами. Співрозмовники закликали авіакомпанії налагодити прямі регулярні авіарейси між столицями двох держав.

Серед іншого було обговоренно важливість розбудови транспортного сполучення між Україною та Румунією в дельті Дунаю, зокрема будівництва нових мостів.

За результатами зустрічі сторони домовилися прискорити роботу над підписанням документів, необхідних для налагодження імпорту природного газу з Румунії до України.

Глава української держави висловив вдячність румунському уряду за прийняте рішення щодо надання Україні військово-технічної допомоги обсягом 250 тис. євро та за наданий Румунією внесок 500 тис. євро в роботу Трастового фонду Україна – НАТО з питань кібербезпеки. Президент наголосив, що ці рішення демонструють принципову позицію Румунії щодо підтримки України в її боротьбі з російською агресією.

В рамках переговорів було підписано Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про спільне патрулювання українсько-румунського державного кордону, що дозволить прискорити та спростити процедуру перетину кордону і сприятиме боротьбі з контрабандою.

Петро Порошенко і Дачіан Чолош домовилися активізувати співпрацю для розвитку навчання українською мовою у Румунії, а також розвитку туризму в обох країнах.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада