Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого

Президент України Петро Порошенко запровадив в Україні День Героїв Небесної Сотні, який буде щорічно відзначатися 20 лютого
Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого
Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого

Відповідний указ президента України № 69/2015 опублікований на сайті глави держави, передає depo.ua.

Президент доручив Кабміну розробити із залученням громадськості, сімей загиблих Героїв Небесної Сотні, а також активних учасників революційних подій листопада 2013 року - лютого 2014 року і затвердити у двомісячний строк комплексний план заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті її героїв.

Указом, зокрема, передбачається щорічне проведення заходів з вшанування подвигу учасників Революції гідності; створення в Києві музею, присвяченого подіям Євромайдана, проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадянського протесту в Україні в листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Крім того, Кабмін і Київська міськадміністрація повинні розглянути питання увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні засобами монументального мистецтва в Києві.

Заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні повинні забезпечити також обласні адміністрації на місцях і Міністерство закордонних справ - за кордоном.

Нагадаємо, що саме 20 лютого на Майдані Незалежності відбулися наймасовіші розстріли демонстрантів, після чого перемогла Революція гідності: тодішній президент України Віктор Янукович спішно залишив Київ, а потім втік до Росії.

Як повідомляв depo.ua, в липні минулого року Порошенко підписав закон про заснування ордена Героїв Небесної Сотні.