Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого

Президент України Петро Порошенко запровадив в Україні День Героїв Небесної Сотні, який буде щорічно відзначатися 20 лютого
Depo.Влада
11 лютого 2015 16:31
ФОТО: depo.ua
Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого
Порошенко запровадив День Героїв Небесної сотні 20 лютого

Відповідний указ президента України № 69/2015 опублікований на сайті глави держави, передає depo.ua.

Президент доручив Кабміну розробити із залученням громадськості, сімей загиблих Героїв Небесної Сотні, а також активних учасників революційних подій листопада 2013 року - лютого 2014 року і затвердити у двомісячний строк комплексний план заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті її героїв.

Указом, зокрема, передбачається щорічне проведення заходів з вшанування подвигу учасників Революції гідності; створення в Києві музею, присвяченого подіям Євромайдана, проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадянського протесту в Україні в листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Крім того, Кабмін і Київська міськадміністрація повинні розглянути питання увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні засобами монументального мистецтва в Києві.

Заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні повинні забезпечити також обласні адміністрації на місцях і Міністерство закордонних справ - за кордоном.

Нагадаємо, що саме 20 лютого на Майдані Незалежності відбулися наймасовіші розстріли демонстрантів, після чого перемогла Революція гідності: тодішній президент України Віктор Янукович спішно залишив Київ, а потім втік до Росії.

Як повідомляв depo.ua, в липні минулого року Порошенко підписав закон про заснування ордена Героїв Небесної Сотні.