ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко прибрав Косюка через кримських курей

Схоже, що в знятті Юрія Косюка з посади заступника голови АП винні... кримські кури
Depo.Влада
9 грудня 2014 19:18
ФОТО: depo.ua
Порошенко прибрав Косюка через кримських курей
Порошенко прибрав Косюка через кримських курей

Сьогодні президент Петро Порошенко без всяких пояснень підписав указ про відставку Юрія Косюка з посади першого заступника голови Адміністрації Президента, опустивши його до рівня свого позаштатного радника. І хоча офіційна аргументація цього рішення не послідувала, деякі чутки вже встигли просочитись з будівлі на Банковій, де розташовується Адміністрація Президента.

Як повідомили ДеПо джерела в АП, основною причиною звільнення відомого власника ТМ «Наша Ряба» (агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт») Юрія Косюка стала неприємна історія, пов'язана з веденням його бізнесу в окупованому Криму. «Косюк володіє в Криму двома великими компаніями: ПрАТ «Кримська фруктова компанія», а також ПрАТ «Дружба народів-Нова». Ці активи Косюка протягом жовтня-листопада були перереєстровані відповідно до російського законодавства», - повідомило одне з джерел.

Якщо це так, то не дивно, що Косюка понизили. Водночас, коли з боку представників Євросоюзу триває посилення санкцій стосовно Росії, перший заступник голови АП спокійнісінько працює у анексованому Криму і продовжує робити бізнес, зареєструвавши свої підприємства за правилами РФ? І якщо торгівлю вугіллям, електроенергією і газом з нашою недбайливою сусідкою ще можна списати на проблеми, пов'язані із зимовим сезоном, то вгодованих курочок Косюка ні на що особливо не спишеш. Загалом така «дружба народів» президенту точно не потрібна.

Варто нагадати, що Косюк був призначений на посаду першого заступника голови Адміністрації Президента 3 липня поточного року та був куратором силового боку. Чутки про можливу відставку Косюка з АП ходили ще з кінця серпня. Тоді Косюк нібито написав заяву про свою відставку, проте президент її не прийняв. Питання контролю над силовими органами навряд чи є коником Косюка, якому постійно доводилося розриватися між веденням бізнесу та чиновницькою роботою. Так, й де армія, а де Косюк?..

Посада позаштатного радника президента фактично означає повернення Юрія Анатолійовича в бізнес. Однак не можна виключати, що таке рішення Петра Порошенка - лише тимчасовий перепочинок для вже колишнього чиновника. Проблема короткої лави запасних у команді президента залишається актуальною. Після історії у Вінницькій області, яка закінчилася штурмом облдержадміністрації, від голови держави чекають кадрових рішень. Аналогічна історія - з губернаторським кріслом в Одеській області, де Ігор Палиця, який став народним депутатом, досиджує останні дні. Тому вже скоро Косюк цілком може спливти десь у регіонах - все-таки, як не крути, а курячий олігарх має серйозний менеджерський досвід...