Порошенко у США "засвітився" у списку клептократів. Разом з Ахметовим і Клюєвим (ВІДЕО)

Президент України Петро Порошенко опинився на головній сторінці проекту "Архів клептократії", презентованому у Вашингтоні
Depo.Влада
18 травня 2016 14:56
ФОТО: depo.ua
Порошенко у США "засвітився" у списку клептократів. Разом з Ахметовим і Клюєвим (ВІДЕО)
Порошенко у США "засвітився" у списку клептократів. Разом з Ахметовим і Клюєвим (ВІДЕО)

Список склав аналітичний центром Hudson Institute, повідомляє depo.ua.

У презентації брали участь відомі американські експерти та публіцисти. Зокрема Карен Давіша, автор книги "Клептократія Путіна: Кому належить Росія?".

"Архів клептократії структурований довкола конкретних осіб, що дозволяє користувачам архіву індентифікувати ключові постаті у складних системах бізнесу та патронажу, які є характерними для держав із клептократичними режимами при владі. Ці люди віднесені до клептократичних режимів через багато причин. Їх внесення не обов'язково означає, що вони скоїли порушення, але є необхідним для розуміння функціонування сучасних клептократій - та загроз, які вони спричиняють для демократії", - йдеться на сайті.

Порошенка на головній сторінці архіву охарактеризовано, як "5-го та чинного президента України, також знаного, як "шоколадний король" за те, що він є власником прибуткового кондитерського бізнесу".

Розділ, присвячений Порошенку, містить документи пов'язані із панамським витоком у частині про пов'язані із президентом України офшори.

Фігурантами бази також є численні російські посадовці включно із президентом Росії Володимиром Путіним.

Серед фігурантів архіву є Рінат Ахметов, Олексій Азаров, Сергій Тігіпко, Андрій Клюєв, Леонід Черновецький.

На головній сторінці сайту Порошенко опинився у компанії викривача корупції у Росії, покійного Сергія Магнітського, дочки президента Узбекистану Іслама Карімова, Гульнари та Тамбовського злочинного угрупування.

Нагадаємо, що з квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднює бази даних, отримані на основі "панамського офшорного архіву". Згідно з цією інофрмацією, 165 українців мають 195 офшорних компаній, в тому числі і президент Петро Порошенко. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада