Порошенко у День Соборності пообіцяв "не допустити помилок"

Президент Петро Порошенко привітав українців із Днем Соборності, назвавши його одним із найбільш важливих свят на сьогодні
Depo.Влада
22 січня 2016 10:12
ФОТО: depo.ua

Відео привітання опублікувала прес-служба глави держави, передає depo.ua.

"Соборність – це неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер об’єднані в незалежну європейську Українську державу", - сказав президент у привітанні.

"Соборність – це велика міцна родина для всіх громадян України. Ми говоримо українською, російською, кримськотатарською та іншими мовами, але консолідує нас єдина державна, — українська. Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас один. І земля наша одна на всіх", - заявив Порошенко.

"У нас – спільне минуле, і проблеми – однакові. І ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний ворог, і мета – спільна. Любимо свою Вітчизну і своє майбутнє бачимо лише разом", - додав він.

Порошенко пригадав, як під час чемпіонату з футболу "Євро-2012" майорів синьо-жовтими прапорами Донецьк.

"Ці кольори разом з тризубом повернуться на своє законне і природне місце в Донецьку і Луганську, в Сімферополі і Севастополі", - заявив він.

Порошенко повідомив, що підписав указ "Про заходи з відзначення сторіччя подій Української Революції 1917–21 років".

"Це саме про ті часи, коли український народ поставив на порядок денний своє право на незалежне життя. Коли ми окреслили своє місце на політичній карті Європи. Коли виникла Центральна Рада, постали Гетьманат і Директорія. Коли було проголошено незалежну Українську Народну Республіку і укладено Акт злуки, річницю якого ми, власне, сьогодні і відзначаємо. А врешті-решт розгулялася отаманщина, і ми втратили державу", - сказав він.

"Тоді ненависть до України виявилася спільним знаменником що для червоної, що для білої Росії. А от брак нашої внутрішньої єдності перед московською загрозою обернувся втратою незалежності", - зробив висновок він.

"Це суворий урок для всіх нас. Я вимагаю, аби його засвоїли і коаліція, і опозиція, і позапарламентські сили. Як президент не допущу повторення помилок минулого", - заявив Порошенко.

Він також сказав, що "повернення України на Донбас та деокупацію Криму" планує досгати "насамперед політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом, зміцнюючи водночас обороноздатність держави та наші Збройні Сили".

Президент також додав, що "цього року реформи почнуть приносити результати".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада