Порошенко та Шефчович обговорили, як збільшити енергонезалежність України

Президент України Петро Порошенко зустрівся з віце-президентом Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем
Depo.Влада
1 березня 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба глави української держави.

У ході зустрічі президент привітав єврокомісара з річницею створення Енергетичного союзу і зазначив, що Україна повинна стати невід'ємною частиною цього об'єднання.

Порошенко підкреслив, що Україна віддана впровадження реформ, у тому числі і в енергетичному секторі. "Ми пройшли зиму без російського газу. Завдяки надійності нашого транзиту ми не дозволили шантажувати нас, і у той же час продемонстрували ефективну взаємодію з Європейською комісією", – сказав Порошенко.

При цьому глава держави ще раз підкреслив свою позицію щодо проекту газопроводу "Північний потік–2". "Це – суто політичний проект. "Північний потік–2" повинен бути заблокований. Ми розраховуємо на підтримку Європейської комісії, адже це – засіб покарання України за європейські прагнення", – заявив Порошенко.

Він також закликав Європейську Комісію сприяти організації ближчим часом міжнародної конференції на підтримку модернізації газотранспортної системи України.

Крім того, Порошенко висловив сподівання, що Верховна Рада найближчим часом розгляне закон про ринок електричної енергії в редакції, яка була узгоджена з Енергетичним співтовариством.

Серед іншого, президент наголосив на важливості для України прийняття рішення про запровадження безвізового режиму з боку ЄС для українських громадян.

У свою чергу Шефчович високо оцінив проведену в Україні роботу на шляху впровадження європейських реформ та наголосив на важливості продовження їх втілення в життя.

Віце-президент Єврокомісії підкреслив важливість тісної взаємодії між Європейським Союзом та Україною в питаннях спільної енергетичної політики і відзначив значні успіхи України на шляху газової незалежності.

Наголошується, що сторони обговорили подальші кроки задля збільшення енергетичної незалежності та покращення енергоефективності української економіки, впровадженні змін в законодавстві щодо "Нафтогазу" та створення умов для залучення іноземних інвесторів в енергетичну галузь України.

Також Порошенко запросив вище керівництво Єврокомісії взяти участь у заходах з відзначення 30-ї річниці Чорнобильської трагедії у квітні цього року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада