Порошенко та Дуда шукатимуть компроміс щодо Волинської трагедії

Україна готова до відкритого і конструктивного діалогу щодо трагічних сторінок спільної з Польщею історії
Depo.Влада
24 серпня 2016 14:27
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявив Петро Порошенко, передає depo.ua.

"Українська сторона готова до відвертого та конструктивного діалогу з питань трагічних сторінок нашої спільної історії, і впевнений у тому, що це порозуміння вже найближчим часом ми знайдемо", - зазначив Порошенко.

Він додав, що діалог в історичних питаннях між Польщею й Україною не повинен грати на руку третій країні.

"Ми повинні знайти ту концепцію, що буде задовольняти обидві країни, а історичні питання потрібно залишити історикам", - сказав Порошенко.

При цьому він зазначив, що Україні й Польщі необхідно робити кроки, які будуть сприяти співробітництву між державами.

У свою чергу Дуда запевнив, що польська та українська сторони продовжать діалог щодо спільних сторінок історії, а у грудні можуть бути узгоджені "конкретні речі".

"Ми говорили з президентом (Порошенком) про складні питання, пов'язані з історією та історичною пам'яттю. Ми продовжуватимемо діалог з цього питання, спільно будемо прагнути до того, щоб він був ще більш продуктивним, ніж сьогодні", - зазначив Дуда.

"Ви можете сподіватися також на наші узгоджені дії в цьому питанні. Уже в грудні, думаю, ми зможемо говорити про конкретні речі ", - додав він.

Нагадаємо, 22 липня, Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Документ підтримали 432 депутати сейму, "проти" не проголосував жоден депутат. Цим документом Сейм проголосив 11 липня національним днем пам’яті жертв цього геноциду.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада