Порошенко створив центр кібербезпеки

Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки"
Depo.Влада
8 червня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua

Нова структура координуватиме діяльність суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищуватиме ефективність системи державного управління у формуванні та реалізації державної політики у цій сфері, передає depo.ua з посиланням на сайт глави держави.

Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керувати ним буде секретар РНБО Олександр Турчинов.

Центр аналізуватиме стан кібербезпеки; результати огляду національної системи кібербезпеки; стан готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з питань протидії кіберзагрозам; стан виконання вимог законодавства кібернетичного захисту державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, яка охороняється законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; дані про кіберінциденти щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо.

Центр здійснює також прогнозування і виявлення потенційних і реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки. Крім того, Центр бере участь в організації і проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань і тренінгів, розробляє відповідні методичні документи та рекомендації.

Членами центру є перший заступник або заступник міністра оборони України, начальник Генерального штабу Збройних Сил України, голова Служби безпеки України, голова Служби зовнішньої розвідки України, голови Національної поліції України, голови Національного банку України (за згодою), до відання яких належать питання кібербезпеки, а також начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України, голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада