Порошенко прогнозує, що децентралізацію в Конституції закріплять вже восени

При тому децентралізація не матиме жодного стосунку до федералізації країни, і не стосуватиметься питань оборони, нацбезпеки, зовнішньої політики і боротьби з корупцією.
Depo.Влада
4 червня 2015 11:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив у щорічному посланні до Верховної Ради президент України Петро Порошенко, повідомляє depo.ua.

"Сподіваюся, що Конституційна комісія от-от завершить проект змін до Основного закону в частині децентралізації, а ви, шановні народні депутати, вже на поточній сесії направите їх до КС, щоб восени вже ухвалити остаточно. Таким я бачу календар цієї реформи", - зазначив глава держави.

При тому він підкреслив, що децентралізація не передбачає зміни устрою держави.

"Принципової ваги зауваження. Децентралізація нічого спільного не має з федералізацією. Україна була, є і буде унітарною державою! І є коло питань, яких децентралізація не торкнеться жодним чином, де навпаки - роль центру збільшиться. Це стосується оборони, національної безпеки, зовнішньої політики та боротьби з корупцією, дотримання законності, прав та свобод громадян, територіальної цілісності", - запевнив Порошенко.

Президент різко розкритикував ідею перенесення місцевих виборів.

"Децентралізація може стати реальністю вже після осінніх виборів органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Дивно, що й досі є люди, які вважають припустимим відтермінування виборів. В нашій історії таке траплялося, але більше не повториться. Раніше - будь-ласка, пізніше - то де ви таке в Європі бачили?", - зазначив він.

Мітки: