Порошенко скликає РНБО для скасування закону про особливий статус Донбасу

Президент України Петро Порошенко скликає на завтра засідання Ради нацбезпеки і оборони України, на якому поставить питання про скасування закону про особливий статус деяких районів Донбасу
Depo.Влада
3 листопада 2014 20:24
ФОТО: depo.ua
Порошенко скликає РНБО для скасування закону про особливий статус Донбасу
Порошенко скликає РНБО для скасування закону про особливий статус Донбасу

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на звернення президента України Петра Порошенка, опубліковане на сайті глави держави.

«Одне з питань, яке я винесу на розгляд РНБО, - скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської... Проведені псевдовибори торпедували закон і різко загострили ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати тільки легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство», - заявив президент.

Він зазначив, що свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль у зупинці зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом мінських мирних домовленостей.

«Ми продемонстрували жителям Донецької та Луганської областей і зовнішньому світу щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули», - констатував Порошенко.

Президент також зазначив, що влада готова прийняти новий закон у разі повернення всіх сторін конфлікту до виконання Мінського протоколу, припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю над кордоном і відмови від визнання виборів на захоплених територіях 2 листопада.

«Новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування в суворій відповідності з Мінськими домовленостями. І бюджетну децентралізацію, яка зніме дратівливі питання, хто кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування», - пояснив Порошенко.

Нагадаємо, що Верховна Рада ще 16 вересня прийняла Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а Порошенко підписав його 17 жовтня. Згідно з цим документом, на три роки вводиться особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, розташовані станом на день набрання чинності цим законом у межах району проведення антитерористичної операції (АТО).

Проте вчора, 2 листопада, у порушення Мінських домовленостей у деяких населених пунктах Донецької та Луганської областей, непідконтрольних Україні, пройшли так звані «вибори». Всі країни, крім Росії, не визнали цей плебісцит. Авторитетні міжнародні організації не надсилали своїх спостерігачів на це незаконне «волевиявлення».