Порошенко створив Нацраду з боротьби з корупцією

Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Національної ради з питань антикорупційної політики як консультативно-дорадчого органу при президенті
Depo.Влада
14 жовтня 2014 14:55
ФОТО: depo.ua
Порошенко створив Нацраду з боротьби з корупцією
Порошенко створив Нацраду з боротьби з корупцією

Як повідомили ДеПо у прес-службі глави держави, згідно з указом Нацрада з боротьби з корупцією готуватиме президенту пропозиції щодо визначення і вдосконалення антикорупційної стратегії, вестиме системний аналіз стану запобігання і протидії корупції, ефективності реалізації антикорупційної стратегії, заходів щодо запобігання і протидії корупції.

Також Нацрада буде оцінювати стан реалізації рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO), Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та інших міжнародних організацій щодо запобігання та протидії корупції.

«Президент є гарантом Конституції, а корупція зараз становить пряму загрозу державному устрою України. Тому президент бере на себе відповідальність за боротьбу з корупцією... Необхідно забезпечити постійний контроль, вдосконалення, моніторинг антикорупційної політики із залученням громадськості», - заявив заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків.

Згідно з документом, до складу Нацради з боротьби з корупцією входитимуть 17 членів, 9 з них представлятимуть громадськість - це 6 представників громадських об'єднань, що мають досвід підготовки антикорупційних пропозицій, представник Всеукраїнської асоціації місцевого самоврядування та два представники об'єднання підприємців. Також до складу Національної ради увійдуть представники Ради суддів, Кабінету міністрів і Верховної Ради. 

Національна рада буде проводити свої засідання один раз на два місяці. 

Як повідомляв ДеПо, сьогодні Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №5085 «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції».