Порошенко схвалив закон про дозвіл іноземцям воювати за Україну

Сьогодні президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє іноземцям й особам без громадянства проходити службу в Збройних силах України
Depo.Влада
3 листопада 2015 15:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Верховної Ради.

Цим законом іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, підписують зобов'язання. Вони носять військову форму одягу й довічно отримують військові звання.

"Проходження військової служби здійснюється... іноземцями та особами без громадянства - за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України... Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця ", - сказано в документі.

Законом також запроваджуються соціальні гарантії бійцям-інозмецям та допомога сім'ям в разі їх загибелі.

Разом з тим законом визначається таке поняття найманства. Так, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у військових діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особу, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, контрольованій стороною, що у конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не відправлену державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

Згідно із законом вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців - караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років... Участь найманця у військових діях - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Нагадаємо, що цей закон Верховна Рада ухвалила 6 жовтня

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад