Порошенко в Краматорську сам віддав себе на поталу зрадофілам

Загравання Порошенка з електоратом Опоблоку на Донбасі автоматично підставляють його під удар іншої частини українського суспільства
Depo.Влада
14 травня 2016 20:15
ФОТО: depo.ua
Порошенко в Краматорську сам віддав себе на поталу зрадофілам
Порошенко в Краматорську сам віддав себе на поталу зрадофілам

Сьогодні президент України Петро Порошенко "проінспектував" складання присяги новоствореною нацполіцією Краматорська, де зробив кілька заяв, які не можуть не викликати певного суспільного резонансу. Пообіцявши для розігріву виділити чималенькі кошти на відновлення постраждалих від війни територій, Петро Олексійович перейшов до головного, заявивши, що вибори на окупованій частині Донбасу можуть відбутися вже цього року.

Глава держави пояснив, що запорукою проведення таких виборів може стати озброєна поліцейська місія, ініціатива щодо якої, мовляв, спершу сприймалася як жарт, але зараз це реальний сценарій, до якого схиляється більшість міжнародних партнерів України, приміром, Туреччина. Ця місія, впевнений президент, має забезпечити не лише безпеку, а й взяти під контроль кордон з Росією та припинити потік озброєння.

"Проведення виборів на окупованих територіях залежить від успіху цієї місії. В свою чергу я вважаю, що лише через проведення виборів на цій території ми можемо отримати контроль над окупованими районами. Бо там живе дуже багато українців, які хочуть жити в Україні", - наголосив Порошенко.

Мабуть, не варто зайвий раз нагадувати, що озброєна поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі, яка припинить там війну і зупинить Путіна на українському кордоні – це мрія, яка не має жодного відношення до реальності. По-перше, ніяка поліцейська місія без доброї волі Путіна на окупований ним Донбас просто не поїде з цілком зрозумілих мотивів самозбереження. А Путін вустами донецького гауляйтера Захарченка уже чітко і недвозначно дав зрозуміти, що в будь-якого озброєного "місіонера" з ОБСЄ стрілятиме на ураження. По-друге, навіть якщо припустити, що місія таки зайде на Донбас, здатність "поліцейської місії" якось вплинути на місцевих гібридів та відновити там дію українського законодавства (без чого про вибори не може йти мови) залишатиметься нульовою. Станом на сьогодні контингент російсько-терористичних військ сягає на Донбасі не менше 30 тисяч людей, озброєних усім, на що здатен російський "воєнторг", і сподіватися, що кілька сотень чи навіть тисяч "поліцейських" зможуть якось вплинути на ситуацію, щонайменше наївно.

Отже, виходить, що Петро Олексійович в ліпшому випадку просто видає бажане за дійсне, і жодних виборів на Донбасі (за винятком, якщо ми вирішимо здатися Путіну і проводити вибори на його умовах) протягом цього року вочевидь не буде.

Чому Порошенко дає подібні обіцянки (а такі слова з вуст глави держави сприймають саме як обіцянки), і тим більше в Краматорську, зрозуміти аж ніяк не складно. Глава держави банально хоче сподобатися місцевому електорату, і тому заводить щось схоже на платівку Опозиційного блоку – про швидкий мир, об'єднання країни і якнайшвидше повернення старих добрих часів з доларом по вісім. В бажанні політика подобатися виборцям нічого дивного немає, от тільки такими обіцянками він сам підставляється під удар "зрадофілів", яких в Україні більш ніж достатньо і яким тільки дай привід звинуватити когось у "зраді" і "зливі".

Зовсім нещодавно depo.ua вже писав про кремлівські "плани Мореля", які вкидають в український інформпростір аби сіяти тут саму "зраду" і розбрат. І сьогодні президент Порошенко сам і без жодної допомоги "медведчуків" зробив щось подібне. От тільки навряд чи Краматорськ після цього голосуватиме за Порошенка, тим більше, що реалізувати обіцянку про вибори і поліцейську місію майже неможливо. Натомість "зрадофіли" отримали черговий вагомий привід і далі топити рейтинг глави держави.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада