Порошенко розраховує, що Рада позбавить імунітету суддю Чернушенка наступного тижня

Президент України Петро Порошенко сподівається, що ВР позбавить недоторканості голову Апеляційного суду вже наступного тижня
Depo.Влада
28 червня 2015 12:21
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час урочистих заходів у Києво-Могилянській академії, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Усі побачили на минулому тижні горе-суддю (голову Апеляційного суду Антона Чернушенка - ред.), у якого з-під мантії при обшуку сипалися наче листя з осіннього дерева долари і євро. Що спільного має ця людина з суддівською владою України? Я розраховую, що вже наступного тижня, поки що в індивідуальному порядку Верховна Рада позбавить цього служителя Феміди імунітету, задовольнивши відповідне клопотання Генпрокуратури", - сказав президент.

При цьому, він зауважив, що позбавлення суддів, а також нардепів недоторканості потрібно вирішувати комплексно.

"Так само необхідні зміни до Конституції, які будуть сприяти реформуванню судової системи. Перші кроки до її очищення ми лише почали робити, але глобальна трансформація судової гілки влади повинна в собі мати і зміни до Основного закону", - сказав глава держави.

Нагадаємо, за даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті. Крім того, ровадженні за прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення Чернушенка від посади та звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента