Порошенко розповів західним ЗМІ, чому тягне з продажем "Рошена"

В інтерв'ю іноземним ЗМІ президент України Петро Порошенко наголосив, що "деолігархізація" - це боротьба з системою, а не з окремими людьми
Depo.Влада
7 червня 2015 15:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, журналістам французького видання Le Monde Порошенко пояснив:"Це (деолігархізація - ред.) не угода з олігархами, це боротьба. Не проти людей, а проти системи", - сказав Порошенко.

За його словами, у такий спосіб українська влада хоче відновити державні активи, над якими держава втрачала контроль упродовж 23 років. "Це стосується всіх секторів економіки, а отже, всіх олігархів, усіх їхніх непрозорих схем", - зазначив Президент.

Як зазначив президент, цей процес розпочався шляхом голосування у парламенті закону про "Укрнафту" (компанія, що належить державі, але керується Ігорем Коломойським), але влада має намір "розпочати наступ одночасно на всі монополії в електроенергетиці, вугільній галузі, газовій сфері тощо".

Журналісти також запитали у Порошенка про його обіцянки продати власний бізнес у харчовій промисловості. "Мій бізнес абсолютно прозорий: я ніколи у своєму житті не використовував державні кошти, я побудував одну з найкращих компаній у Європі, яка найкраще керується", - зауважив він.

При цьому він додав, що зараз продажем Roshen опікується приватна інвестиційно-банківська компанія Rothschild, і ця справа буде "нелегкою". Водночас Порошенко уникнув відповіді на запитання щодо свого іншого активу - "5 каналу".

Нагадаємо, також Порошенко закликав Захід не розглядати санкції як пожертву.