Порошенко розповів, про що говорив на зустрічі з прем'єром Японії

Прибуття до Києва прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе, лідера країни, яка є однією з найпотужніших економік світу та впливовим членом "Великої сімки", має непересічне значення для подальшого зміцнення українсько-японського партнерства

Порошенко розповів, про що говорив на зу…

Про це заявив президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі з японським прем'єром, яка відбулася сьогодні передає depo.ua.

"Цей візит відкриває нову сторінку в історії українсько-японських відносин. Глава уряду Японії вперше із часу встановлення у 1992 році дипломатичних стосунків між Україною та Японією відвідує Україну. Це має історичне і символічне значення.

Потужна політична підтримка, яку Японія постійно надає Україні, у відновленні територіальної цілісності нашої держави є особливо цінною.

Сьогоднішні переговори засвідчили, що Україна та Японія поділяють позицію щодо неприпустимості змін міжнародно визнаних кордонів силою із порушенням загальновизнаних принципів міжнародного права", - йдеться в заяві президента.

Порошенко висловив щиру вдячність японському прем'єру за тверду і незмінну позицію Японії щодо підтримки нашої держави, як на двосторонньому рівні, так і в рамках багатосторонніх форумів.

"Зазначене було підтверджено і в ході нещодавнього Саміту Японія - Європейський Союз. Ми високо цінуємо рішучу позицію Японії щодо невизнання анексії Росією Криму, а також готовність всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей", - зазначив президент.

Порошенко також повідомив, що під час зустрічі обговорювались очікування від саміту "Сімки", який пройде найближчим часом у Німеччині.

"У ході сьогоднішньої зустрічі ми обговорили основні очікування від Саміту "Великої сімки", який розпочнеться завтра в Німеччині. Радий відзначити, що Японія налаштована під час свого головування у "Великій сімці" у наступному році активно допомагати Україні в реалізації важливих внутрішніх реформ.

Одним із ключових питань на порядку денному нашої зустрічі стало питання поглиблення взаємодії України та Японії у міжнародних безпекових питаннях, передусім у контексті розгортання в Україні миротворчої місії та співпраці та координації дій щодо реформування Ради Безпеки ООН", - йдеться у заяві.

Порошенко також подякував Японії за надання фінансової та гуманітарної допомоги Україні.

Під час зустрічі переговорники також зосередили увагу на практичних аспектах поглиблення співробітництва між Україною та Японією у сфері торгівлі, енергетики, науки і технологій, розбудови інфраструктури, в гуманітарній сфері, сфері міжлюдських контактів. З урахуванням вагомого фінансового потенціалу Японії питання залучення японських інвестицій у вітчизняну економіку було серед пріоритетів сьогоднішніх перемовин.

Також під час переговорів розглянули шляхи спрощення візового режиму для поїздок українських громадян до Японії і домовились, що вже найближчим часом здійснимо важливі кроки у цьому напрямі.

"Позитивним прикладом співпраці у сфері залучення технологій, досвіду та кредитних ресурсів Японії до реалізації інфраструктурних проектів в Україні є продовження впровадження проектів у рамках Офіційної допомоги розвитку.

Так, щойно відбулося укладення міжурядової угоди, яка дає старт проекту з модернізації Бортницької станції аерації під Києвом за рахунок пільгового кредиту Уряду Японії обсягом 1,1 млрд дол. США. Це має виключне значення для вирішення екологічних та соціальних проблем", - розповів президент.

"Традиційно ключовим питанням нашого двостороннього порядку денного залишається обмін досвідом у сфері подолання наслідків аварій на атомних електростанціях. Ми підтверджуємо свою готовність і надалі надавати Японії дієву й ефективну допомогу у цій чутливій сфері. Реалізація співпраці в рамках проекту "Чорнобиль - Фукусіма" має величезні перспективи", - зазначив Порошенко.

Окрему увагу в ході переговорів приділили аспектам українсько-японської співпраці у галузі зелених інвестицій згідно із зобов'язаннями двох держав відповідно до Кіотського протоколу.

"Підтвердженням ефективності нашої взаємодії у цій сфері є успішна реалізація проекту із забезпечення японською стороною українських правоохоронців понад півтори тисячі автомобілів з екологічними двигунами. Сьогодні ми з паном Прем'єр-міністром візьмемо участь у церемонії, яка символізує успішне завершення цього проекту", - йдеться у заяві. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme