Порошенко розповів про обговорення "дорожньої карти" Мінських домовленостей

Президент Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам пояснив, що передбачає обговорення про затвердження "дорожньої карти" Мінських домовленостей
Depo.Влада
23 жовтня 2016 22:30
ФОТО: depo.ua
"Під кожною частиною Мінських домовленостей повинна стояти дата і відповідальні. Це називається "дорожня карта", - пояснив він.

За словами глави держави, ще півроку тому всі відмовлялися від "дорожньої карти", а тепер "нарешті українська позиція була прийнята".

Президент також зазначив, що "дорожня карта" включає імплементацію всіх Мінських домовленостей, включаючи протокол від 5 вересня 2014 року, меморандум від 19 вересня 2014 і комплекс заходів від 12 лютого 2015 року, що дає підстави наполягати на демілітаризації Дебальцевого.

Він нагадав, що на зустрічі в "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія. - Ред.) домовилися про зустріч найближчим часом дипломатичних радників керівництва відповідних країн, а не пізніше листопада - про зустрічі міністрів закордонних справ цих країн для підготовки проекту "дорожньої карти".

"Якщо цього не відбудеться, то на Раді Європейського Союзу, яка пройде в грудні, керівництво країн-членів ЄС матиме усі підстави для продовження і посилення санкцій. Українська сторона внесла пропозицію продовжити санкції не на півроку, а на весь 2017 рік... Я звертаю увагу, що не обговорюється питання продовжувати чи ні санкції, якщо "Мінськ" не буде імплементований. Тут ми досягли єдності", - сказав він.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада