Порошенко розкрив суть нової Воєнної доктрини

Нова Воєнна доктрина України офіційно констатує, що воєнним противником України є Російська Федерація, та ставить завдання з передислокації військових частин і з'єднань і створення належної військової інфраструктури у східних та південних областях
Depo.Влада
2 вересня 2015 21:11
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент Петро Порошенко, відкриваючи обговорення на РНБО нової редакції Воєнної доктрини України, повідомляє depo.ua  з посиланням на прес-службу глави держави.

"Всі актуальні загрози та воєнні виклики, на жаль, пов'язані з Росією. І всі вони носять тривалий характер. Свідоме чи підсвідоме несприйняття незалежності України настільки глибоко укорінене в менталітеті російської політичної еліти, що воно нікуди не подінеться в історичній перспективі", - заявив Порошенко.

За словами президента, новизна Воєнної доктрини полягає у відмові від політики позаблоковості та відновленні стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію, у зміщенні акцентів у веденні воєнних конфліктів на комплексне використання воєнних і невоєнних інструментів: економічних, політичних, інформаційно-психологічних тощо.

 "Це принципово змінює характер збройної боротьби. Це, власне кажучи, те, що ми називаємо гібридною війною", - сказав Порошенко.

В програмі визнається, що у "середньостроковій перспективі Україна використовуватиме насамперед власні можливості".

Президент відзначив, що "червоною ниткою" через весь цей стратегічний документ проходить тема євроатлантичної інтеграції, необхідність приведення всієї нашої оборонно-воєнної системи у відповідність зі стандартами НАТО, досягнення критеріїв членства.

"Наполягаю при фінальному редагуванні чіткіше і без зайвої дипломатичності записати, що Воєнна доктрина передбачає досягнення не лише критеріїв, але й повноцінного членства України в НАТО", - наголосив Порошенко.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua