Порошенко просуватиме Україну в Радбез ООН: може увійти на 2 роки

Україна сподівається стати непостійним членом Радбезу ООН в 2016-2017 роках
Depo.Влада
26 вересня 2015 20:08
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє прес-служба президента Петра Порошенка, про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам, передає depo.ua.

Порошенко наголосив, що разом з дипломатами робить все можливе, щоб 15 жовтня, під час голосування, Українська держава отримала позитивний результат.

Також він зазначив, що основною метою участі в заходах в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй стане зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України, а також донесення необхідності реформування Ради Безпеки ООН в частині права "вето" постійних членів.

Глава держави також зазначив, що в ході робочого візиту до США заплановано багато двосторонніх зустрічей і це свідчить про значний інтерес інших країн до України.

"Тема ювілейної Генеральної асамблеї полягає в трьох пріоритетах - мир, безпека та права людини. І я не знаю іншої країни (ніж Україна), для якої ці теми були би настільки актуальними", - зазначив Порошенко.

Президент очікує чітко скоординованих кроків та зусиль по реформуванню Радбезу ООН. "Ініціатива, щоб ми обмежили право постійних членів Ради Безпеки ООН на застосування право вето в тих випадках, коли мова йде про масові вбивства людей. Бо навіть з моральної точки зору застосування права вето в таких випадках - це ліцензія на вбивство. Воно на сьогодні серйозно перешкоджає справедливому та неупередженому розслідуванню або застосуванню ООН тих інструментів та важелів, які є в її розпорядженні", - зазначив він.

За його словами, цю ініціативу підтримує багато країн, оскільки за 70 років існування певні структури та правила ООН мають бути реформовані.