Порошенко закликає поновити поправку Джексона - Веніка щодо Росії

Президент України Петро Порошенко закликав міжнародне співтовариство ввести нові секторальні санкції проти Росії
Depo.Влада
16 вересня 2016 10:34
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час відкриття Ялтинської європейської стратегії в Києві, передає depo.ua.

"Потрібно вводити нові секторальні санкції, без санкцій ми нічого не доб'ємося. У нас немає вояків НАТО - ми захищаємося самі, але без механізму санкцій, ми не зможемо утримати Путіна за столом переговорів. З огляду на це поновлений варіант поправки Джексона - Веніка не був би зайвим", - сказав глава держави.

Нагадаємо, що 15 вересня в Києві відкрилася 13-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії.

Прогнозувалося, що в роботі форуму візьмуть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів з 20 країн світу.

Довідка: Поправка Джексона-Веніка була схвалена в США в 1974 році і стала політичною відповіддю на закон, що обмежує еміграцію радянських громадян з вищою освітою. Відповідно до тексту поправки, США могли вводити економічні санкції щодо тих держав, яких викривали в порушенні прав людини.

У 2000-х роках дія поправки Джексона-Веніка була скасована щодо низки країн колишнього СРСР, в тому числі Киргизії, Вірменії, Грузії та України.

20 грудня 2012 року президент США Барак Обама підписав декларацію, що скасовує дію поправки Джексона-Веніка щодо Росії і Молдавії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада