Порошенко просить РЄ направити на Росію місію щодо українських політв'язнів

Президент України Петро Порошенко звернувся до Ради Європи з проханням направити на Росію спеціальну місію для моніторингу ситуації з ув'язненими в українцями
Depo.Влада
25 березня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

Про це президент заявив на зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Маємо використовувати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув'язненими українцями та інші необхідні механізми, в тому числі моніторинг Росії Європейським комітетом з питань запобігання катуванням", - зазначив він.

У свою чергу, комісар повідомив, що стежить за ситуацією з Надією Савченко та іншими ув'язненими українцями.

Зокрема, Порошенко закликав комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших політичних в'язнів, які утримуються на Росії.

"Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються на Росії, є політично вмотивованими і суперечать загальноприйнятим законодавчим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, що свідчить про існування дуже небезпечної тенденції", - зазначив Порошенко.

Порошенко також поінформував комісара про ситуацію на Донбасі і повідомив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, яка викликана збройною агресією Росії проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в цьому регіоні.

Він також відзначив стурбованість української сторони утисками і викраданнями кримських татар. Так, останнім кричущим випадком стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права.

Комісар РЄ зазначив, що стурбований ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію.

"Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами згідно російському законодавству і піддаватися гонінням", - зазначив він.

Глава держави також подякував ПАРЄ за санкції відносно Росії за дії в Криму і на Донбасі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада