Порошенко просить ЄС допомогти відновити мир і провести вибори на Донбасі

Президент України Петро Порошенко закликав європейські країни приєднатися до надання допомоги Україні в налагодженні мирного життя і запропонував парламентам Данії, Ірландії, Литви, Польщі та Швеції відрядити своїх спостерігачів на вибори до Верховної Ради 26 жовтня
Depo.Влада
10 жовтня 2014 14:58
ФОТО: depo.ua
Порошенко просить ЄС допомогти відновити мир і провести вибори на Донбасі
Порошенко просить ЄС допомогти відновити мир і провести вибори на Донбасі

Про це йшлося під час зустрічі Порошенка з представниками парламентів зазначених держав, передає ДеПо з посиланням на президентську прес-службу.

Порошенко також закликав європейців посилити підтримку України на шляху реформ, розширити взаємовигідне економічне та військово-технічне співробітництво.

На думку президента, потрібно вжити термінових заходів для запобігання гуманітарній катастрофі.

Президент підкреслив, що в постраждалих районах Донбасу важливо провести демократичні місцеві вибори, щоб люди мали можливість обрати своїх законних представників до органів влади.

За словами президента, українська влада робить усе для встановлення миру і дотримується режиму припинення вогню, ухваливши закон про особливий режим місцевого самоврядування в низці районів Донецької та Луганської областей і закон про амністію.

Порошенко звернувся до всіх присутніх із закликом без зволікання ратифікувати Угоду парламентами, які вони представляють.

У зустрічі з Порошенком взяли участь голова Риксдагу Королівства Швеція Урбан Ахлін, голова Палати представників Ірландії Шон Барретт, маршал Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич, спікер Сейму Литовської Республіки Лорета Граужінене, перший віце-спікер Фолькетингу Королівства Данія Бертело Хаарде. Всі вони відзначили важливість проведення Україною реформ, незважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася Україна.