Порошенко пропонує ввести інститут приватних виконавців судових рішень

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ввести інститут приватних виконавців судових рішень
Depo.Влада
19 серпня 2015 07:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив представник президента України в парламенті, народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Степан Кубів, передає depo.ua з посиланням на прес-службу політсили.  

Відповідний законопроект №2506а "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" Порошенко в п'ятницю, 18 серпня 2015 року, зареєстрував у парламенті.

"Законопроект пропонує внести зміни в низку законодавчих актів з метою впровадження змішаної системи виконання рішень, зокрема шляхом модернізації органів державної виконавчої служби, а також введення інституту приватних виконавців", - сказав Кубів.

За словами представника президента у Верховній Раді, цим законопроектом визначені принципи діяльності державної виконавчої служби, посилений правовий захист і гарантії здійснення діяльності державних виконавців, а також встановлені вимоги до їх професійної етики. З метою вдосконалення функціонування державної виконавчої служби підвищені вимоги до осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

"На реалізацію положень стратегії і для встановлення і розвитку інституту приватних виконавців законопроект визначає правовий статус приватних виконавців, урегульовані процедури придбання і припинення права на здійснення діяльності приватними виконавцями, особливості фінансового забезпечення діяльності приватних виконавців, процедури заміщення приватного виконавця, передбачено ведення Єдиного реєстру приватних виконавців України, а також можливість створення ефективної системи самоврядування приватних виконавців", - повідомив Кубів.

Він також додав, що в законі прописано новий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців.

"Так, рішення, дії або бездіяльність державного виконавця й інших посадовців органів державної старанної служби, а також приватного виконавця щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами й іншими особами в суді, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Таким чином, законопроектом вводиться інститут судового контролю виконання рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особою права на справедливий суд", - повідомляє прес-служба БПП.

Більше новин політики читайте в розділі Влада.depo.ua