Порошенко пропонує позбавляти нардепів мандата за три прогули

Президент України Петро Порошенко попросить Конституційну комісію переглянути можливі причини дострокового припинення повноважень народного депутата
Depo.Влада
18 грудня 2015 18:09
ФОТО: depo.ua

Відповідна заява глави держави опублікована на сайті електронних петицій у відповідь на петицію №22/000248-еп, подану у серпні цього року, передає depo.ua.

Автор петиції вимагає звільнення народних обранців за три пропуски пленарних засідань без поважних причин. На момент завершення голосування документ підтримало 27 103 особи.

"Очевидно, що реалізація порушеної в електронній петиції проблеми лежить виключно у конституційній площині", – зазначив Порошенко у відповіді.

На його думку, відповідальність народних представників за пропуск засідань парламенту без поважних причин є поширеним явищем у демократичних державах світу, зокрема, така норма існує в США, Великій Британії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії.

"Я звернувся до голови Конституційної комісії, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням… розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії", – повідомив Порошенко.

Нагадаємо, у жовтні після іншої петиції  Петро Порошенко уже доручав Конституційної комісії розглянути питання позбавлення народних депутатів мандата за прогули засідань Верховної Ради без поважних причин

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада