Порошенко про голосування за закон про валютні кредити: Верховна Рада мене розчарувала

Президент України Петро Порошенко розчарований тим, що Верховна Рада ухвалила скандальний закон про реструктуризацію валютних кредитів
Depo.Влада
13 липня 2015 06:11
ФОТО: depo.ua

Про це Порошенко заявив в інтерв'ю телеканалу "1+1", передає depo.ua.

"Вони хотіли сподобатись людям, ухваливши абсолютно безвідповідальне рішення", - сказав президент.

Порошенко пояснив, що для виконання лише першої частини популістського закону необхідно було б закупити 7-10 млрд доларів, а це більше, ніж золотовалютний резерв країни. Це б знищило банківську систему та всю фінансову систему.

"Сподіваюсь, Рада виправить сама свою помилку, у іншому випадку - я захищу Україну", - запевнив Порошенко.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроектумотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень, про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

Низка депутатів вже відкликали свої голоси за цей закон, також депутати заявляють про порушення під час голосування -зокрема, використання при голосуванні чужої картки, у зв'язку з чим закон має бути переголосований. 

У свою чергу спікер парламенту Володимир Гройсман зізнався, що проголосував за цей закон, оскільки не читав його. 

 

Більше новин про політику читайте у рубриці Влада.depo.ua