Порошенко про е-декларування: Всі мають вигорнути кишені перед суспільством з 15 серпня

Електронне декларування активів українських чиновників стартує з 15 серпня 2016 р., про перенесення старту цього процесу не йдеться
Depo.Влада
11 серпня 2016 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це президент України Петро Порошенко заявив у зверненні, опублікованого на сайті глави держави, передає depo.ua.

"Корупцію треба викорінювати, але ще краще їй запобігати. Профілактика – найкращі ліки. Для цього і потрібен ефективний контроль за доходами та витратами чиновників, суддів, прокурорів, усіх правоохоронців. З тіні на світло, чого давно чекають люди, повинні вийти маєтки, автопарки, гроші всіх "слуг народу". Інструмент для такого контролю є. Це – електронне декларування всіх активів, яке стартує з 15 серпня. Ще раз наголошую: всі повинні вивернути свої кишені перед суспільством з 15 серпня – іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення! І прошу не вірити чуткам та домислам", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що недосконалість відповідного закону та очевидна "сирість" програмного софт-забезпечення не можуть бути підставою для перенесення старту даного процесу.

"Не допущу тут ніяких маневрів! Така є моя тверда політична воля як президента України, і вона цілком і повністю відповідає волі народу. І нехай її почують усі ті, від кого залежить своєчасний старт електронного декларування. Я особисто чимало сил доклав, щоб воно стало реальністю, і нікому не дозволю давати задній хід!", - підкреслив президент.

Також Порошенко охарактеризував електронне декларування як "незворотне і необхідне" та назвав його "невід'ємною частиною всього нашого антикорупційного механізму".

"Нехай ці мої слова стануть початком зворотного відліку часу до 15 серпня. Наші Збройні сили тримають оборону на фронті проти зовнішнього ворога – російського агресора. І мій наказ як верховного головнокомандувача: жодного кроку назад у війні з корупцією – нашим ключовим внутрішнім ворогом", - резюмував глава держави.

Нагадаємо, що система електронного декларування для чиновників запрацює з 15 серпня. З цієї дати і до 13 жовтня чиновники 1-3 рангів повинні внести до Єдиного державного реєстру декларацій відомості про свої доходи та майно.