Порошенко про декомунізацію: Прибрати імена катів з мапи України

Президент України Петро Порошенко закликав українців, місцеві громади і політиків завершити процес декомунізації в країні
Depo.Влада
15 травня 2016 11:23
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Заява глави держави прозвучала під час заходів з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику Биківнянські могили.

Порошенко підкреслив, що не допустить повернення населеним пунктам назв часів Російської імперії.

"Цього тижня я уважно слідкував за дискусією в Раді на цю тему - не тільки ж про генерального прокурора думав. Яке рішення я порадив би народним депутатам? З одного боку, інтереси національної безпеки вимагають завершення декомунізації. З цього виходить, що ті, хто ще не перейменувався, повинні все-таки назватися по-новому - крапка!", - заявив президент.

З іншого боку, за словами глави держави, у цьому процесі слід враховувати думку людей на місцях.

"Не вина центру, що низка громад, часто в результаті маніпуляцій політиканів, несерйозно поставилися до проблеми і не прийняли рішення з цього питання в ті терміни, які передбачав закон. Але хіба не у ваших силах дати громадам додатковий строк і ще одну можливість прийняти рішення, самим обрати собі назву?", - сказав Порошенко, звертаючись до народних депутатів.

Він відзначив важливість того, щоб прибрати імена катів з мапи України. При цьому глава держави однак застеріг від повернення до імперських назвами:

"Єдине застереження - не повертатися до старих імперських найменувань. Я не дозволю, щоб мапу України знову заплямували новоросійськими топонімами", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, в Україні в рамках декомунізації вже перейменовані 327 населених пунктів. Водночас два населених пункти звернулися до суду щодо оскарження зміни назви в рамках декомунізації.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада