Порошенко про безвіз: Позначку "виконано" можна буде поставити за кілька місяців

Президент України Петро Порошенко подякував Єврокомісії за рішення схвалити безвізовий режим для українців

Порошенко про безвіз: Позначку "виконано…

Про це він заявив у своєму зверненні до українського народу, передає depo.ua.

"Сьогодні із Брюсселя надійшла довгоочікувана новина. Щойно Президент Європейської Комісії Ж.К. Юнкер проінформував мене про внесення на розгляд Ради Євросоюзу та Європейського Парламенту законодавчу пропозицію щодо запровадження безвізового режиму для українських громадян.

Для мене особисто це був тривалий шлях важкої дипломатичної та внутрішньополітичної роботи. Пам’ятаю кожний крок на цьому шляху, кожне рішення, практично кожну літеру в безвізовому законодавстві. І взагалі ми виконали план, який містив у собі майже 140 умов. Найголовніші з яких стосуються нової ефективної системи безпеки і боротьби з корупцією. Зокрема все антикорупційне законодавство прийняте як одна з умов скасування віз", - сказав президент.

"Безвізовий режим був моїм зобов’язанням перед вами. Позначку "виконано" можна буде поставити за кілька місяців", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що на шляху до цього рішення українська влада здійснила реформи, які змінили країну.

"ЄС високо оцінює і підтримує наші реформи", - сказав президент.

"Від імені українського народу хочу подякувати Єврокомісії за це рішення, яке ще більше зближує нас з єдиною європейською родиною. А за спільну роботу над безвізовим режимом дякую Верховній Раді, Уряду, дипломатам і, звичайно ж, громадянському суспільству.
Коли разом – перемагаємо. Слава Україні! Слава Європі", - йдеться у зверненні президента.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme