Порошенко визнав, що немає альтернативи мінським переговорам

Мінські переговори є безальтернативною моделлю вирішення конфлікту в Україні
Depo.Влада
21 грудня 2014 17:12
ФОТО: depo.ua
Порошенко визнав, що немає альтернативи мінським переговорам
Порошенко визнав, що немає альтернативи мінським переговорам

Про це сказав президент України Петро Порошенко під час зустрічі з президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком у Києві, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Адміністрації Президента.

Він підкреслив, що світова дипломатія визнала мінський формат переговорів, Мінський меморандум і Мінський протокол.

«Весь світ сьогодні говорить про те, що вони сьогодні є основою Мирного плану президента Порошенка і основою мирного процесу в Україні. Вони визнані ООН, Європейським Союзом, країнами G-20. Фактично, вони сьогодні - безальтернативна модель деескалації ситуації на частині території Донецької та Луганської областей», - зазначив Порошенко.

Глава держави висловив сподівання, що Мінські зустрічі і їхню інтенсивність вдасться відновити і подякував білоруському колезі за можливість діалогу Тристоронньої контактної групи Україна - Росія - ОБСЄ для вирішення нагальних питань.

«Я також окремо дякую Білорусь за чітку позицію щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Для нас ваша жорстка позиція, яку ви висловлювали постійно, включаючи позицію щодо так званих виборів у листопаді, дуже важлива», - сказав Порошенко.

У свою чергу президент Білорусі відзначив зростання товарообігу з Україною, незважаючи на складну ситуацію на Донбасі.

«Товарообіг між Україною і Білоруссю не впав, а навіть зріс. І, що важливо, у нас сьогодні стовідсотково оплачено всі наші контракти», - сказав Лукашенко.

Він також підкреслив, що Білорусь завжди була на боці миру в Україні і готова і надалі сприяти проведенню мирних переговорів, в яких Мінськ виступатиме нейтральним майданчиком.

Як повідомляв depo.ua, президент Білорусі Олександр Лукашенко  прибув до України після обіду і зустрічається з президентом України Петром Порошенко за закритими дверима.