Порошенко привітав українців з 25-річчям Референдуму про незалежність

Рівно 25 років тому, 1 грудня 1991 року, в Україні відбувся референдум про незалежність країни
Depo.Влада
1 грудня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua

Президент України Петро Порошенко привітав українців з 25-ю річницею Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Привітання публікує прес-служба президента, передає Depo.ua.

"Це був безпрецедентний чин єднання нації, унаслідок якого не залишилося місця жодним сумнівам у прагненні українського народу жити у власній державі", - зазначає Порошенко.

Він підкреслює важливість єдності суспільства і зараз: "це питання збереження державності".

"Якщо не хочемо знову бути зруйнованими зсередини та поневоленими російським агресором, не можемо дозволити ніякого розбрату, внутрішніх інтриг, отаманщини. Водночас ми зобов’язані на усіх рівнях — дипломатичному, військовому, внутрішньополітичному, на рівні кожного громадянина дбати про власну країну, збереження територіальної і духовної цілісності, економічну і гуманітарну безпеку, захист інформаційного простору України", - заявляє президент.

Він називає головним актуальним завданням викорінення корупції, а критично важливими -завершення судової та правоохоронної реформи, досягнення економічного розвитку, поліпшення макроекономічних показників та створення привабливого інвестиційного клімату.

"Безумовний пріоритет — посилення обороноздатності держави, зміцнення національних збройних сил як запоруки мирного майбутнього України і українців", - підкреслює Порошенко.

При цьому він заявляє, що "цивілізований світ сповна усвідомлює", що існування "великої європейської держави Україна у її міжнародно визнаних кордонах" є "життєвою необхідністю" та "запорукою стабільності і верховенства права у міжнародних відносинах та миру на Європейському континенті".

Нагадаємо, понад 90% жителів України висловилися на підтримку незалежності.

Референдум був проведений з метою визначити ставлення громадян до Акту проголошення незалежності України, прийнятому 24 серпня 1991 року.

Порядок проведення і текст бюлетеня були затверджені постановами Верховної Ради від 11 жовтня 1991. Бюлетень референдуму містив текст Акту проголошення незалежності України і питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" із двома варіантами відповіді: "Так, підтверджую" або "Ні, не підтверджую".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада