Порошенко приховав, що вивів з-під люстрації генерала Пушнякова, - активісти

Президент‬ приховав, що вивів з-під люстрації скандального недолюстрованого командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, генерала Анатолія Пушнякова
Depo.Влада
27 січня 2016 17:49
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написала голова громадської організації "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік, передає depo.ua.

За її словами, на сайті Гаранта за ключовим словом "Пушняков" пошук знаходить лише один указ — №4/2016 від 13 січня 2016 року. Проте насправді указів два. Указом №3/2016 від 13 січня 2016 Президент задовольняє клопотання про незастосування до генерал-лейтенанта заборон відповідно до Закону "Про очищення влади".

В ефірі каналу "112 Україна" Дрік пояснила ситуацію довкола генерала.

"Приклад з Пушняковим дуже показовий, бо він мав бути звільнений відповідоно до закону про очищення влади ще в жовтні 2014 року. Проте він продовжував бути на посаді. Більше того, коли були внесені зміни до закону, які дозволяли президентові виводити з-під люстрації окремих генералів, його кандидатуру було подано на розгляд відповідного комітету, але не була погоджена. Це був безпрецедентний випадок, коли не пройшла процедура виведення конкретного генерала з-під люстрації. Проте його все одно не звільняли і це була відповідальність президента, бо Міноборони направляло документи про звільнення, які кілька місяців лежали у президента без підпису. Більше того, до Дня Незалежності його президент ще й нагородив орденом", -  сказала вона.

За словами Дрік, коли "Громадський люстраційний комітет" зробив історію публічною "вони там заворушилися, повторно подали клопотання про виведення його з-під люстрації".

"На жаль, воно теж не розглядалося. Аж поки не з'явилася інформація, що Пушняков подав у відставку. І от буквально вчора я з'ясувала, що комітет з оборони таки прийняв рішення, щоб вивести Пушнякова з-під люстрації. За це рішення прголосували 9 нардепів з цього комітету - всі з БПП і НФ. І після цього наступного ж дня Пушняков подав рапорт про відставку. І лише у січні з'ясувалося, що було два укази, які стосувалися Пушнякова, які підписував президент. Перший указ говорив про те, що президент виводить його з-під люстрації, а другий стосувався його звільнення", -  сказала вона.

За словами активістки, коли Пушняков писав рапорт про відставку, то вже знав, що його буде врятовано після підписання відповідного указу Президентом, а це означає, що тепер генерал знову може працювати в органах державної влади. Розвідку, наприклад, очолити чи Міністерство оборони.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада