Порошенко пояснив, що не може продовжити воєнний стан одноосібно

Закон не передбачає можливості продовження строку дії воєнного стану Президентом без рішення Верховної Ради

Президент Петро Порошенко під час інтерв'ю українським телеканалам наголосив, що ухвалений вчора Закон не передбачає можливості для Президента без рішення Верховної Ради продовжувати режим воєнного стану, передає Depo.ua.

Глава держави зауважив, що документ запроваджує воєнний стан на 30 днів. "Відповідно до Закону термін дії буде припинений, наскільки я розумію, 26 грудня… Були абсолютні нісенітниці вчора у Верховній Раді, коли всіх лякали тим, що Президент без Верховної Ради продовжить дію воєнного стану ще на невизначений термін. Закон не передбачає таких можливостей. І це була пряма дезінформація. Це була спеціально розв'язана кампанія фейкових новин або дезінформації навмисно для того, щоб збити прийняття цього Закону", - підкреслив Петро Порошенко.

"Кому це вигідно? Це ж очевидно. Для чого це робилося, де відповідальність цих політиків? Думаю, що це зараз питання, над якими нам треба дуже серйозно подумати і ви самі зможете переконатися, хто і для чого це робив", - додав він.

Глава держави також розповів, що військові запропонували Воєнному кабінету, що їм потрібно, щоб негайно організувати оборону країни. В результаті РНБО підтримало військових, затвердила проект Указу Президента і він був направлений до Верховної Ради. "Як тільки ми почули дискусію, що можливо проект, запропонований військовими, може порушити виборчі права громадян, я негайно підготував проект змін, обмеживши термін дії воєнного стану до 30 днів для того, щоб не збивався графік виборів", - зауважив Петро Порошенко. За його словами, у Верховній Раді всі бачили цю пропозицію, вона була в тексті виступу.

"Далі відбулися дивні речі – замість того, щоб послухати Президента, виступити і обговорити та в 16:20-16:30 проголосувати, що відбувалося вчора в Раді ви бачили. У нас почався, замість того, щоб турбуватися про оборону держави, передвиборчий фарс і хаос. Я уявляю собі якби була агресія, ми би прийшли в Раду і наші танкісти сиділи би перед наданням можливості, які дає воєнний стан, сиділи би і чекали поки будуть відбуватися дискусії такого ґатунку", - сказав Президент.

За його словами, він поїхав з Ради, виступив із зверненням, наголосивши, що "це моя принципова позиція - захист конституційних прав громадян, в тому числі і виборчих. "Я думав, що мені не потрібно їхати в Раду, але врешті-решт, коли температура вже зашкалювала, я вимушений був вийти в Раду, звернутися до депутатів. І що трапилося? Всі, хто так палко звинувачували, що це жах, що ми за це не будемо ніколи голосувати, що це передвиборчий піар... Як тільки поставлено питання відповідальності, одразу же було 276 голосів, одразу же текст закону абсолютно фантастично прийнятий", - розповів Президент.

Глава держави наголосив, що загрози, з якими зараз стикається Україна потребують єдності – українського народу з українськими ЗСУ. "Для того, щоб воїн нас захищав, він повинен відчувати підтримку – і не лише на словах, і не лише з телебачення, хоча це надзвичайно важливо, а підтримку фінансову, бюджетну, парламентську, політичну і врешті-решт він має бути захищений законом. Бо воєнний стан дає захист українському воїну. І про це чогось ніхто не подумав. Дає додаткові повноваження, але лише на випадок війни", - сказав Глава держави.

Довідка: 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир в Керченській протоці, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.

26 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО про введення воєнного стану через агресію Росії.

Того ж дня Верховна Рада України підтримала введення воєнного стану в 10 областях України з 9:00 28 листопада.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme